Vrf Klima Nedir ?

VRF, Değişken Soğutucu Akışkan Debisi anlamına gelmektedir. Bir dış ünite ile birden fazla iç ünitenin kontrol 

edildiği klima sistemidir. Bir VRF Klima Sistemi, binanın değişen kapasite ihtiyaçlarına bağlı olarak soğutkanın akışını kontrol eder. VRF Klima Sistemi bina dışında bulunan dış ünite ve bina içindeki yaşam alanlarını soğutmak ve/veya ısıtmak amacı ile kullanılan iç ünitelerden oluşur.

VRF Klima Sistemlerinin Farkı Nedir ?

Değişken gaz debisi sayesinde enerji tasarrufu ile birlikte çalışıp kullanıcıların konforunu en yüksek seviyede tutmasıdır. Çevreye maksimum özen ve saygı gösteren sistem, enerji tasarrufuna odaklanmış, gelişmiş uygulama esnekliği sağlar. Çok katlı bir plazadan, bir tek villaya kadar yeni yapılan veya mevcut her türlü yapıda tam bağımsız kontrol imkanı sağlamaktadır.

Vrf Projelerinizde Hızlı Çözümler Üretiyoruz. En İyi Fiyatlar İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz

Merkezi Sistem (Vrf Klima) -Merkezi Kumanda

Merkezi panel (Merkezi Kumanda) tarafından kontrol edilen ve güç alan her bir ünite ayrı ayrı programlanabilir. Yani

bağımsız bölmelerden oluşan odalar yada ofisler, aynı anda farklı set sıcaklıkları girilerek kullanılabilir. Bu özellik sayesinde her kullanıcı istediği oda sıcaklığını bağımsız olarak ayarlayabilir. 

Vrf Sistem Kullanım Alanları Nerelerdir ?

  • Vrf Klima Tasarımı ve yapısı sayesinde çok katlı binalardan tek katlı bir villaya kadar geniş bir alanda kullanılabilir.
  • VRF (VRV) Klima sistemi sahip olduğu üstün teknoloji ile akıllı binaların, şirketlerin, otellerin ve lüks villaların yıllardır ihtiyaç duyduğu sistemdir.
  • Aynı zamanda ticari firmaların ve mühendislik şirketlerinin en çok kullandığı merkezi klima düzeneğidir.